III. Országos Szkíta Találkozó

Az idei esztendőben is kiemelt eseménynek tartjuk a tari Nemrót Aranykertje Templom felavatási évfordulóját, amely Szkíta és Magyar Szellemiség Központ 2026-ban már a harmadik születésnapját ünnepli.
Az előző évekhez hasonlóan méltó módon szeretnénk emlékezni szkíta őseinkre, kapcsolódni szellemiségükkel, tanításaikkal, ma is élő hagyományaikkal.
A Szkíta és Magyar Szellemiség Kőrösi Csoma Sándor Központja és a Nógrád Vármegyei Szkíta Önkormányzat közös szervezésében megvalósuló eseményre tisztelettel és szeretettel hívjuk mindazokat, aki a mai modern világban is értéknek tartják szkíta múltunk gyökereit, napjainkban is érvényes útmutatásait.
A nap tervezett programja Nemrót Aranykertjében a következő:
10:00-11:30 Nemrót és Atila szertartás Láma Csöpel vezetésével
11:30-12:00 Simon Tamás: Szkíta emlékek és Szkíták Nógrád vármegyében
12:00–13:00 ebédszünet
13:00–13:20 Görkan kündü és az Egy-Húron-Pendülők: Rege a Csodaszarvasról
13:30–15:00 Szántai Lajos: Szkíták, nagy vitéz férfiak! Emlékezzetek utatok kezdetére…
15:00–16:00 Hőgyes Károly: Varázslat az idővel – II. Andrástól a Báthory családig
16:15–17:15 Szer-Hang Egyesület meditatív koncertje
A belépés ingyenes, várunk mindenkit szeretettel vallási és világnézeti hovatartozástól függetlenül!
A programváltozás jogát fenntartjuk!
